salonwakacji.pl

ISLANDIA

Dzień 1, Piątek 03.07.2020 – obiadokolacja.

Przylot naIslandię, transfer lotniskowy z Keflaviku do Reykjaviku. Zwiedzanie Reykjaviku ispa Błękitna Laguna. Nocleg w stolicy.Przylot na Islandię, transfer lotniskowy z Keflavikudo Reykjaviku. Zwiedzanie stolicy. Reykjavik to najdalej wysunięta na północ stolica świata, łącząca w sobie małomiasteczkowy urok z wielkomiejskim życiem, który jest jedyny w swoim rodzaju. Mieszka tutaj mniej niż 150.000 osób, a sama stolica jest znana z czystych ulic, spokoju i, co najważniejsze, bezpieczeństwa. Dla tych, którzy interesują się kulturą, punktem obowiązkowym jest przepięknie zaprojektowana sala koncertowa Harpa oraz galerie i muzea. Czas na lunch (dodatkowo płatny). Po południu czas wolny. 

Dzień 2, Sobota 04.07.2020 – śniadanie/kolacja Złoty Krąg, południowe wybrzeże.

Dzisiaj zobaczą Państwo najsłynniejszą trasę w kraju nazywaną Złotym Kręgiem, składającą się z trzech atrakcji - Parku Narodowego Thingvellir, któryleży na stykudwóch płyt kontynentalnych, wpisanego na listę UNESCO jako miejsce powstania pierwszego demokratycznego parlamentu; obszaru geotermalnego Haukadalur, gdzie leży słynny gejzerStrokkur wyrzucający z siebie co kilkaminut potężny słup gorącej wody oraz z malowniczego wodospadu Gullfoss, którymożna podziwiać z dwóch platform widokowych. Po drodze do miejscowości Vik, w okolicy której spędzą Państwo noc, możliwe jest zrobienie przystankuna kąpiel w geotermalnych źródłach „Sekretnej Laguny” (opcja dodatkowo płatna). Osada rybacka Vik to “klimatyczne” miejsce, w którym można odpocząć, wybrać się na czarną plażę i spróbować lokalnej kuchni. Kolacja w Vik, zakupy na jutrzejsze śniadanie. 

Dzień 3, Niedziela 05.07.2020 obiadokolacja.

Południowe wybrzeże. Śniadanie we własnym zakresie.Dzisiaj będą Państwo kontynuować swoją podróż wzdłuż południowego wybrzeża. Na początek dotrzecie do rezerwatu Skaftafell, położonego pod największym lodowcem na Islandii Vatnajökull.W Skaftafell znajduje się wiele tras trekkingowych Wśród nich jest dwugodzinny spacer do wodospadu Svartifoss, ukrytego w bazaltowym kanionie.

Dzień 4, Poniedziałek06.07.2020śniadanie/kolacja Fiordy Wschodnie.

Zostawiając za sobą południowe wybrzeże, wybiorą się Państwo na wschód i będą podróżować po niesamowitych Fiordach Wschodnich pełnych wysokich gór i głębokich dolin uformowanych w trakcie epok lodowcowych. Miniecie idylliczne wioski rybackie i będziecie podążać krętymi drogami pokonując kolejne kilometry. Każdy z fiordów wydaje się posiadać własną wioskę, a doliny wypełnione są pastwiskami. Odwiedzą Państwo miejscowości Faskrudsfjordur Djupivogur, Breiddalsvik słynącą z reniferów oraz Seydisfjordur, gdzie przybijają promy łączące Islandię z Danią. Również w Seydisfjordur kręcono słynny islandzki serial “Trapped”. Pod koniec dnia dotrzecie do miasta Egilsstaðir, które leży niedaleko słynnego jeziora Lagarfljót. 

Dzień 5, Wtorek 07.07.2020 śniadanie/kolacja

Północna Islandia. Nocleg w Akureyri.Dzisiaj wybiorą się Państwo z Egilsstaðir i rozpoczną podróż na zachód, rozpoczynając od przystanku nad jeziorem Mývatn. To przepiękne miejsce stanowi również gratkę dla wielbicieli geologii, gorących bulgoczących źródeł, wulkanów i malowniczych formacji lawowych. Następnie dotrzecie do jeziora Mývatn, które podobnie jak Þingvellir leży na styku dwóch płyt kontynentalnych. Różnica pomiędzy nimi polega na tym, że jest tam tylko kilka szczelin I zdecydowanie więcej pól lawowych, nie wspominając już o tym, że pęknięcie pomiędzy płytami jest tak małe, że jedną nogą możesz stanąć w Ameryce, a drugą w Europie, w tym samym czasie. Innym miejscem zdecydowanie wartym uwagi jest Dimmuborgir, który według legendy zamieszkuje wiele mitycznych stworzeń, łącznie z “ukrytymi ludźmi” i krasnalami. Obszar geotermalny Námaskarð jest miejscem, gdzie piecze się chleb wkładając go do metalowej formy i pozwalając, aby gorąca ziemia zrobiła resztę. W tej części Islandii znajduje się także wodospad Dettifoss, jeden z najpotężniejszych w Europie. Odwiedzicie obszar geotermalny Hverir oraz Krafla. Po drodze do Akureyri, gdzie spędzą Państwo noc, zatrzymacie się również przy słynnym wodospadzie Godafoss.Następnie pojedziesz wzdłuż wybrzeża, aby dotrzeć do laguny Jökulsárlón. Jej ciemne wody są dobrze znane z masywnych gór lodowych, które oderwały się od jęzora lodowcowego Breiðamerkurjökull. Przy lagunie mieszka również wiele ptaków oraz kolonie fok. Niedaleko znajduje się kawałek czarnego wybrzeża nazywanegoDiamentową Plażą, na którym fale Atlantyku wyrzucają krystaliczne bryły lodu. Przewodnik zabierze również grupę w pobliże odowców Vatnajokulloraz Svinafellsjokull. 

Dzień 6, Środa 08.07.2020 śniadanie/kolacja

Zachodnia Islandia. Nocleg w Reykjaviku.Przejechawszy przez wyżyny Holtavörðuheiði, zostawicie za sobą północną część Islandii i pojedziecie na teren doliny Borgarfjörður. Odwiedzicie 

największe gorące źródło w Europie - Deildartunguhver oraz dwa urokliwe wodospady: Barnafoss i Hraunfossar. Nieopodal Reykholt mieszkał Snorri Sturluson, autor sag. W miasteczku Borgarnes znajduje się świetne muzeum, skupione na życiu w dawnej Islandii. Jest usytuowane w miejscu, w którym żył jeden z najsłynniejszych islandzkich poetów, wojowników i intrygantów - Egill Skallagrímsson. Jadąc w kierunku Reykjaviku, możecie wybrać się na długą przejażdżkę brzegiem fiordu Hvalfjörður, który był 

jedną z głównych baz armii brytyjskiej podczas okupacji w czasie II wojny światowej. Do dzisiaj jest tam wiele pozostałości i ruin budynków wojskowych.

Dzień 7, Czwartek 09.07.2020 śniadanie/kolacja

Zachodnia Islandia. Nocleg w Reykjaviku.Po śniadaniu czas wolny i możliwość ponownego zwiedzania stolicy Islandii na własną rękę.Po południu udamy się na półwysep Reykjanes, gdzie znajduje się słynna na całym świecie Blue Lagoon i zażyjemy tam relaksujących kąpieli. Tamtejsza woda pełna jest krzemionki, ma błękitny kolor i działa nie tylko łagodząco na skórę, ale również uważana jest za leczniczą. Najpopularniejsza atrakcja na Islandii, geotermalne spa Blue Lagoon, jest absolutnie wyjątkowe w skali światowej. Woda w kolorze szafiru, pełna minerałów, krzemionki i siarki, jest idealna dla skóry, która staje się niewiarygodnie delikatna, a samo doświadczenie wyjątkowo przyjemne. Błoto z krzemionką znajdujące się na obrzeżach basenu stanowi idealną maseczkę, która nie tylko napina i nawilża twarz, ale również ją odmładza, dzięki czemu wychodząc ze spa czujemy się zrelaksowani. Woda ma temperaturę 37-39°C.

Dzień 8, piątek 10.07.2020 Powrót do Gdańska

Po śniadaniu, transfer z hotelu na lotnisko w Keflaviku. Wylot do Gdańska